Wręczono nagrody laureatom konkursu

Wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Gołdap – Mazurski Zdrój – Moje miejsce jest tu” miało miejsce w czasie odbywającej się 9 listopada wystawy w holu sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi. Nagrody wręczył Tomasz Luto, burmistrz Gołdapi wraz z Piotrem Wasilewskim, prezesem Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap. W czasie wystawy zaprezentowano także kalendarz gołdapski na rok 2018. Na jego kartach znajdziemy prace konkursowe.

Konkurs fotograficzny składał się z trzech kategorii: zdjęcie do kalendarza gołdapskiego, zdjęcie ze smartphone’a oraz zdjęcie dzielnicy uzdrowiskowej. Łącznie wpłynęło 130 prac konkursowych 9 autorów. Jury po pięciogodzinnych obradach wybrało zwycięzców, którzy w trakcie wystawy otrzymali nagrody finansowe oraz rzeczowe.

W kategorii zdjęć do kalendarza gołdapskiego wybrano Zwycięzców:

 1. W kategorii zdjęć do kalendarza gołdapskiego wybrano Zwycięzców:
  1. miejsce – Zdjęcie Pana Mariusza Duszaka
  2. miejsce – Zdjęcie Pani Aleksandry Król-Berut
  3. miejsce – Zdjęcie Pani Agnieszki Urynowicz

  W kategorii zdjęć ze smartphone’a największą liczbę punktów uzyskała praca Pana Macieja Parata.

  W kategorii zdjęć dzielnicy uzdrowiskowej wygrała fotogradia Pani Aleksandry Król – Berut.

Organizatorami konkursu byli Gmina Gołdap, Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, Dom Kultury w Gołdapi oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o.

Gołdapski kalendarz z pracami konkursowymi na rok 2018 dostępny w cenie 20,00 zł można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej w Gołdapi. W ofercie także kalendarz trójdzielny w cenie 9,95 zł.

Fot. z wystawy – Bartosz Cieśluk – UM Gołdap